Ahogy az előző lista közzétételekor megígértük, jön a folytatás, az ellenpont, azaz a tízes lista azokról a magyar dalokról, amelyek hiányoznak a rádiókból, a mindennapokból, a köztudatból, pedig ott lenne a helyük.
10. Largo Cammino: Kávékeringő
A 2007-ben alakult, Lassú Zarándoklás jelentésű zenekarról keveset tudni, még kevesebb számuk érhető el, de ami van, az tetszik. Mi a baj velük? Nincs menedzsment, összevesztek, megszűntek, begubóztak? Aki tud róluk, írja meg.
9. Anima Sound System: Marijuana
Nem azonos a Mariguana Cha Cha Cha című számukkal, nagyon nem! Ez egy jóval régebbi, azokból az időkből való, amikor még Bloomsdayen nyomták a szombathelyi Iseumban, meg Szentivánéjkor a Csó-tó szigetén, és Bognár Szilvi énekelt. A Shalom című Anima-lemez szerzői kiadás volt 1995-ben. Még kazettán vettük meg.
8. 2. Műsor Tánczenekar: Alain Delon
A nyolcvanas évek alternatív csapata a hazai depressziós underground szcénához képest szokatlanul teli van életkedvvel, vidámsággal, dilivel.
A nyolcvanas évek alternatív csapata a hazai depressziós underground szcénához képest szokatlanul teli van életkedvvel, vidámsággal, dilivel.
7. Presser Gábor: Hány cédula egy élet
Harmincéves vagyok, musical, mit keres ezen a listán? Csak annyit, hogy zseniális. Ha viszont azt kérdezik, miket írt a Presser, hányan sorolnák fel az elsők között?
6. Wakachuka: Szakadék bár
A győri csapat 2008-as, 4 számot tartalmazó, Randevú című kislemezén jelent meg, amely a 2010-es Kell ez a levegő-vel egyetemben ingyenesen letölthető a honlapjukról. Respect.
5. Tóth Evelin: Eszembe jutottál
Nehéz döntés volt, hogy van-e helye egy ilyen listán egy feldolgozásnak, de arra jutottam, hogy ja, ennek az egynek. Mert Tóth Evelin annyira elrugaszkodik az eredeti Cseh Tamás-daltól (és közben nem mégsem qrja szét, ellenkezőleg, egy eszméletlen nagy zenét csinál belőle), hogy az már önálló alkotásnak számít, és nem mehetünk el mellette szó nélkül.
4. Hangár: Haverom a kalauz
A Hangárról nagyjából annyit tudunk, amennyi írva vagyon e videó alá, hogy ti. 1982-ben, az Egymillió fontos hangjegyben adták elő ezt a dalt, amely egy év múlva megjelent az 1. 2. 3. Start című lemezen sok más new wave felvétellel együtt. A zenekar tamási illetőségű, a nyolcvanas évek közepéig volt aktív, balatoni turnékat nyomtak az LGT és a Skorpió előzenekaraként. ("A jegy ára három-húsz..." - ja, ma is...)
Nem túl régi banda, és kétségkívül sokat dobott rajtuk, hogy Lecsó segédkezett az indulásnál. Eddigi számaikat ők is egy az egyben ingyenesen letölthetővé tették, amit továbbra is kedves gesztus és követendő példa. Under a Helyzet című lemezen találta ezt az alapművet, nem is érti, miért nem tolja agyba-főbe a Petőfi.
2. Cabaret Medrano: Bakancs
Kamondy Imre úgy tehetséges, ahogy van. Mindegy, hogy szöveget (verset) ír, énekel vagy harmonikázik, az embernek beleborzong a gerince tájéka. A Bakancsot a saját lábbelijéről írta, a Szkénében lett jelmez a szegény pár(j)ából egy Dosztojevszkij-darabban.
1. Napoleon Boulevard: Vagy az élet volt kegyetlen...
Csak semmi júliázás, kérem, ez egy rendes csapat! Ilyeneket is:
korábban:
a 10 legtúlértékeltebb magyar könnyűzenei felvétel
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése